Šeimos ginčų mediacija
Kaip inicijuoti mediaciją?
Galimi keli būdai – kreiptis į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą su prašymu paskirti mediatorių . Tokiu būdu galite pasinaudoti valstybės lėšomis apmokama šeimos ginčų mediacija (jums bus skirtos 4 mediacijos valandos).
Arba galite kreiptis į pasirinktą mediatorių privačiai. Šiuo atveju paslauga nebus apmokama iš valstybės lėšų.
DUK
Dažniausiai užduodami klausimai
Kaip vyksta mediacija?
Tai konfidencialus, neformalus pokalbis tarp ginčo šalių ir mediatoriaus, siekiant išsiaiškinti tikruosius šalių interesus ir poreikius , atkurti darnią ir harmoningą komunikaciją bei priimti abi puses tenkinantį ginčo sprendimą. Sprendimai mediacijoje yra priimami pačių šalių, savanoriškai. Mediatoriaus funkcija – tarpininkauti, padėti geriau vienas kitą suprasti ir susikalbėti. Esant poreikiui, mediacija gali vykti ir organizuojant atskirus individualius susitikimus su ginčo šalimis.
Kuo naudinga mediacija?
Jeigu šalys linkusios bendradarbiauti, mediacijos procesas bus net kelis kartus trumpesnis nei ginčo sprendimo procesas teisme. Taip pat ir pigesnis . Mediacijos esmė – ne rungtyniauti ir įrodyti, kuris teisus, o ieškoti palankiausių abiems šalims susitarimo variantų, sprendimų , kurie būtų priimtini ir įgyvendinami. Apibendrinant – mediacija - pigesnis, greitesnis ir efektyvesnis būdas spręsti ginčą lyginant su bylinėjimusi teisme. Taip pat, mediacijos metu profesionalus mediatorius gali padėti jums įgyti ir lavinti naujus, efektyvius bendravimo įgūdžius.
Turite klausimų?
Jei turite klausimų apie konsultacijas, sesijas ar teikiamas paslaugas, lauksiu jūsų žinutės!